- Szilvia Pető mind ferfi.... nem lehetne erre a durva teglafalra egy finom noi portret rakni? most nem is tudom hirtelen, kit emelnek ki, de mindig szivesen olvasom Nyáry Krisztian portreit, annyi klassz no van... mondjuk a javaslatok kozt szerepel Ady, szerintem meg akkor inkabb legyen Csinszka ;)12 órája ·
- Szilvia Pető vagy mas temaban: Frida Kahlo, Edith Piaf, Josephine Baker. ha nem kell magyarnak lennie.12 órája ·
- Sándor József Péter Alkotász Ahogy jöttök fel a Táborvölgybe a legelején jobb kéz felől.
- Krisztian Sulyok Maradjunk a helyi kötöttségeknél. Árpád vezér is jó lenne, de e témában már van több közterüelti megnevezésünk, alkotásunk, viszont Attila, hun vezérünkről még nincs. Egy lovas képpel természetesen50 perce ·
Összes oldalmegjelenítés
2012. augusztus 28., kedd
Téglafal szavazása
Elindult a szavazás a facebookon bemásolom az eddigieket.
2012. augusztus 25., szombat
Mit gondolsz, kinek a portréját fessem a téglafalra?
Már egy ideje gondolkoztam rajt, hogy valamit kellene erre a téglafalra festeni. A felülete érdekes kihívást jelent és egy viszonylag nagy portréra gondoltam szerinted ki legyen?
2012. augusztus 24., péntek
Medenceépítés, zsalu és szigetelőanyag
Amint már írtam elkezdtünk egy medencét építeni. Az alja kész és elkezdődött a zsaluzás. Mivel a belső oldalt úgy gondoltam leszigetelem ezért kézen fekvő volt, hogy a szigetelő anyag lesz a zsalu.
A föld felöl pozdorjatábla és farost lemez képezi a zsalut, belülről pedig hungarocell. A táblákat a betonhoz és egymáshoz purhabbal rögzítettem.
Az egész rendszert a dreyvit háló és a dreyvit ragasztó fogja össze.
Folyt.köv.
2012. augusztus 22., szerda
Üvegcímerek
A múltkor már mutattam be rogyasztott üvegből készült címereket. Most másmilyeneket hoztam. Ezek között a címerek között olyan is van aminek hiányos, törött fém eredetije volt, olyan is ami meg volt festve, de nekem nagyon nem tetszett, meg olyan is amiről csak képet kaptunk és mi mintáztuk.
Ez a natúr üvegfelület.
Ez pedig egy antikolt változat.
Itt az üvegfelület belső oldalán jelenik meg a motívum. Ezzel a megoldással egy jól tisztítható burkolati elemet kapunk.
Itt és a többi képen kívülről van a motívum, mindegyiknek megvan a maga varázsa.
2012. augusztus 18., szombat
Multifunkcionális medence
Mivel viszonylag nagy a műhelyem tetőfelülete ezért csináltunk egy víztározót, hogy a tetőről összegyűlő vizet hasznosítani tudjuk. Ebből szoktunk öntözni, a gyerekek nyáron rengeteget pancsolnak benne... a télen több helyen is megsérült a tófólia és a lyukaknak csak egy részét találtam meg így a víztározót nem tudjuk használni. Már korábban is gondolkoztam, hogy egy kicsi medencét kellene készíteni a műhely mellé. Nálunk kissé összekeverednek a dolgok, ha pl. nagyon hideg van a műhelyben akkor elég gyakran lehozunk munkákat a lakásba is, de ha vendégeink jönnek és nem egy család, hanem mondjuk 30-40 fő akkor őket a műhelyben szoktuk vendégül látni. Egy kis darabot lekerítettem amiből szauna lesz és ehhez mindenképp kellett volna egy merülő. Így, hogy a víztározót sem tudjuk használni, egy kicsit nagyobb lesz a medence ami merülőnek is jó lesz, a gyerekek is pancsolhatnak és víztározóként is tudjuk használni.
A mai szakemberekről nem túlzottan jó a véleményem, azt hiszem amit csak lehet túl bonyolítanak. Ha drága anyagokat használsz nem tűnik fel, hogy a munkabérrel kapcsolatban is vastagon fog a ceruza.
Ennek a "zsalunak" az anyagköltsége kb. 0 forint, volt egy 66cmx195 cm farost lemez, felszeltem csíkokra, tűzőkapoccsal összetűztem és nagyjából beállítottam a helyére. Az első keverés betonnal rögzítettem belülről, kívülről pedig téglákkal és földel. Néhány cm beton után bekerült az acélháló aztán jöhetett a többi beton.
Mivel a szélére jön a függőleges rész betonozása annak nem kell annyira simának lenni.
Rákerült az acélháló amit egy kicsit lekocogtattam és a maradék betont még felraktam, hogy jobban rögzítse a hálót.
A beton öntözése számomra eléggé nehezen érthető, a gyakorlat az, hogy elkészül a betonozás és utána a beton jellegétől függően egy-két hétig öntözni szokták. Ha van egy jó meleg napsütéses nap öntözés után egy órával már nagyon kevés nyoma marad víznek ez egy felesleges pénzkidobás, sokkal ésszerűbb letakargatni a betont. Ilyenkor is igényelhet egy kis plusz vizet, de csak töredékét mint az előző esetben.
Ami a fólia alatt látszik vízcsepp ez is és még jó sok a levegőbe távozott volna...
Folyt.köv.
2012. augusztus 16., csütörtök
Parkett festés a Waldorf iskolában
Ráhel osztályában már tavaly is felmerült a parketta felcsiszolásának a kérdése és az idén már eljött a tettek ideje. Mi azt javasoltuk, hogy fessünk valamilyen mintát ezáltal el tudjuk terelni a figyelmet a parketta sokféleségéről. Petra az osztálytanító azt javasolta, hogy olyan mintát készítsünk amit a különböző foglalkozások, játékok alkalmával tudnak használni. Ő megtervezte, mi elkészítettük, íme az eredmény.
2012. augusztus 11., szombat
Hogyan tegyük "színesé a falunkat" 2.
Ma folytattuk a festést. Az időjárás próbált velünk egy kicsit viccelődni, ugyan csak 150 métert kellett menni, de azért kocsival mentünk, hogy a festékeket, ecseteket tudjuk vinni magunkkal. Mire kipakoltunk pont el kezdett csöpörögni az eső, aztán egy fél óra múlva ragyogóan sütött a nap, utána újra beborult... azért valamennyit sikerült haladni.
Eszter' rajzolt...
Ármin segített festeni... a többi fotót Ő készítette.
Itt már egy kis növényzet is alakul.
Folytatása majd legközelebb.
2012. augusztus 10., péntek
Hogyan tegyük "színessé a falunkat"
Már régen elterveztük, hogy ezt a kerítés falat megfestjük, ha a tulajdonos hozzájárul. Itt kezdődik az utcánk ami mellett elég könnyen el lehet menni, ezért arra gondoltunk, ha lesz itt egy feltűnő kép akkor lehet mondani, hogy a képnél kanyarodj felfelé :).
A nyilat már korábban felraktuk, amikor a waldorfos diákokkal a Liszt paravánt készítettük.

Egyik este kivetítettük a kiválasztott képet, ez alapján ki lettek rajzolva a főbb vonalak.
Folytatása hamarosan következik.
2012. augusztus 8., szerda
Magyar címer rogyasztott üvegből
Sokféle Magyar címer van a különböző korokból. Én is készítettem rogyasztott üvegből néhányat. Az egyik amit itt bemutatok az úgynevezett angyalos címer. Ezek olyan antikolt felületű rogyasztott üveg címerek amelyek burkolati elemnek vannak elkészítve.
Ez pedig egy másik címer, ami egy domborzati térkép része.
2012. augusztus 6., hétfő
Költségkímélő boltívek
Adott volt 3 különböző adottságú boltív, így egymás mellett nagyon kellemetlen látvány nyújtott és a megbízónak az volt az elképzelése, hogy sokkal jobb ha meg van szüntetve és egy egyszerű szögletes nyílás marad a helyén mint ebben a formában.
Számomra a szögletes vonalvezetés is újabb problémákat vetett fel. Túl sok munka, szemét és zaj a kialakítása, esetleg statikai problémák is felmerülhetnek és még mindig nem jutottunk előbbre mert ebben az esetben is ki kell találni egy design-t amitől vonzóvá válik.
Az én elképzelésem az az volt, hogy inkább a hátrányból próbáljunk előnyt kovácsolni. Ha egy kicsit különböznek a boltívek és az egyiket erőteljesen megváltoztatjuk akkor egy izgalmas eredményt kapunk ahol a különbözőség gazdagabbá teszi az összképet.
A fotókon ezt a folyamatot láthatjátok.
Itt látható, hogy csak néhány centit kellett hozzádolgozni, hogy erőteljesen megváltozzon a karakter.
A műhelyben elkészített "protézist" dreyvit ragasztóval és üvegszálas hálóval hozzádolgoztuk a felülethez.
A többi nyílás is megkapta a strukturálást.
Ebben a fázisban szokták megkérdezni: "Ennek ilyen lesz a színe? :o"
Nem. :)
A középső boltív formailag is és a felületi struktúrában is gazdagabb.
Mivel a bal oldali boltív nekifut egy falnak ezért ott nem kifele hanem befele mentünk a struktúrával.
Struktúrák közelről:
Az én elképzelésem szerint az ablak nyílásba még kell egy 10mm vastag csiszolt üveglap, 2cm túlnyúlással a falsíktól.
Várom a véleményeteket!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)